Marie Fejfarová

Osobnosti

Marie Fejfarová

Byla to tenkrát asi hrozná legrace, když jsem si myslela, že půlmaraton má 10 km 😀 a rozhodla se s mým, teď už dlouholetým, kamarádem Martinem začít na půlmaratonský závod trénovat.

Možná bych ráda z kraje uvedla na pravou míru to, že to bylo v roce 2015 a celé ty roky předtím jsem na běh koukala jen v televizi, i když to možná ani taky ne.

Tréninkový plán byl jasný, uběhnout první půlmaraton pod dvě hodiny a patnáct minut, ano! To se skutečně podařilo. Ten rok mi můj tréninkový parťák sděluje informaci, že jeho kamarád Martin Otto z Povodí Odry, pořádá taky běžecké závody, konkrétně pak vodohospodářský půlmaraton a čtvrtmaraton (a nejen ty) a že by tam jel.

Dobře, bude sranda, ale střihnu si jen „čtvrtku“ to bude taková jistota, že doběhnu do cíle… A tím rokem 2015 to všechno začalo, skvělá organizace, skvělí lidé, kteří to dělají s úsměvem a nadšením a to je to, co mě tam každý rok přiláká znovu.

Začala jsem běhat víc a víc a každý rok se těšila do Jistebníku, že si připnu číslo a proběhnu si trasu čtvrt maratonu, která začíná u železničního přejezdu a lemuje krásnou přírodu, rybníky, Odru a lehce kombinuje asfaltový, luční a lesní povrch.

 

 

V roce 2016 jsem se poprvé postavila na stupně vítězů a svůj první běžecký rok završila druhým místem. Říkám si „dobře“ nějak to jde a ono to šlo dál tak, že v roce 2017, 2018, 2019 a 2020 jsem si vyběhala zlatou. Skvělý, boží, ale už byl čas dát prostor někomu jinému a jak se to říká, k maratonu/půlmaratonu se prostě člověk musí proběhat…

Rok 2021 srpen, vedro, nicméně jsem se rozhodla, že když už jezdím na VH půlmaraton, bylo by prima si ho taky jednou zaběhnout. A jedním slovem boží! Skvělá trasa, je tam všechno co chcete, louka, asfalt, rovinky, kopečky, stín, sluníčko, vlhko, občerstvení, značení, usměvavý lidé 🙂 TOP! Byla jsem z toho nadšená a teď se hodlám uhnat už jen na půlmaratonu, kde jsem si v roce 2022 zaběhla svůj osobní rekord!

Děkuji Martine Otto! Za to co děláš, že to děláš s láskou a nadšením a vždycky mile přivítáš nové závodníky.

Něco co jsem uběhla a za kolik viz odkaz:
Marie Fejfarová – Běžecké tabulky – behej.com: BĚH, MARATON, BĚHÁNÍ